KONST / Litografier / Färglitografi 16463328
*
nr 1646 3328
Leida Rives
(1915-1989), Sverige
Signerad, numrerad 28/50, daterad 1970. Färglitografi, bildmått: 17x24 cm, yttermått inklusive ram: 23x32 cm
Leida Rives-Elfwén, svensk målare, textilkonstnär och grafiker född 1915 i Tartu, Estland, död 1989.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Bevakningspris:
ÄR EJ UPPNÅTT
Aktuellt bud:
Inga bud (per 11:27:39)
Uppdatera
Visning
fredag 27/9, lördag 28/9, söndag 29/9 och måndag 30/9
Auktionen
avslutas:
måndag 30 september kl 19:49:13
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Leida Rives
Leida Rives-Elfwén, svensk målare, textilkonstnär och grafiker född 1915 i Tartu, Estland, död 1989.
Läs mer om Leida Rives
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik leida rives litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3428 Emaljmålning
Leida Rives-Elfvén (1915-1989), Sverige. Signerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:32
*
Leida Rives
Leida Rives-Elfwén, svensk målare, textilkonstnär och grafiker född 1915 i Tartu, Estland, död 1989.
Läs mer om Leida Rives
nr 1646 3328
Leida Rives
(1915-1989), Sverige
Signerad, numrerad 28/50, daterad 1970. Färglitografi, bildmått: 17x24 cm, yttermått inklusive ram: 23x32 cm
Leida Rives-Elfwén, svensk målare, textilkonstnär och grafiker född 1915 i Tartu, Estland, död 1989.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Bevakningspris: |
ÄR EJ UPPNÅTT |
Aktuellt bud: | Inga bud (per 11:27:39) Uppdatera |
Visning |
fredag 27/9, lördag 28/9, söndag 29/9 och måndag 30/9 |
Auktionen avslutas: |
måndag 30 september kl 19:49:13 |
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Leida Rives
Leida Rives-Elfwén, svensk mÃ¥lare, textilkonstnär och grafiker född 1915 i Tartu, Estland, död 1989.Läs mer om Leida Rives
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik leida rives litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3428 Emaljmålning
Leida Rives-Elfvén (1915-1989), Sverige. Signerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:32